Konkurs Sola Scriptura - Etap Diecezjalny

Konkurs Sola Scriptura - Etap Diecezjalny

  ks. Marcin Rayss   |   Dodano:     16.01.2014 12:26

Dnia 11 stycznia, w sobotę, odbył się etap diecezjalny kolejnej edycji konkursu Sola Scriptura. Tak jak w roku poprzednim uczestnicy konkursu, którzy przeszli pierwszy etap na szczeblu parafialnym, spotkali się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu, przy ul. Strumykowej 10. Uczestników wraz z rodzicami i opiekunami przywitali gospodarz toruńskiej Parafii ks. Jerzy Molin oraz Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży - ks. Waldemar Wunsz z PEA Konin.

Punktualnie o godz. 11.00 rozpoczęto etap diecezjalny od wspólnej modlitwy. Ks. Wunsz przedstawił komisję, w której zasiedli: ks. Jerzy Molin - Diecezjalny Wizytator Lekcji Religii, ks. Marcin Rayss - wikariusz DPW oraz p. Elżbieta Walukiewicz - katechetka w PEA Włocławek. Następnie uczestnicy wylosowali miejsca i komisyjnie otworzono koperty z konkursowymi pytaniami.

Do etapu diecezjalnego Sola Scriptura przystąpiło 15 uczestników w trzech grupach wiekowych: ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Po 45 minutach, które według regulaminu przeznaczono na napisanie prac, dzieci i młodzież wraz z opiekunami i duszpasterzami udała się do pobliskiego "Młyna Wiedzy" na wystawy edukacyjne, a komisja przystąpiła do sprawdzania prac.

Po powrocie oficjalnie odczytano wyniki konkursu oraz wręczono dyplomy uczestnikom. Aż 9 osób zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się dnia 22 marca 2014 roku w Bielsku-Białej. Wynik ten pozwala stwierdzić, że uczestnicy naprawdę dobrze przygotowali się do konkursu, a poziom był naprawdę wysoki. Ks. Molin wręczył również młodzieży pamiątkowe toruńskie pierniki, a później razem udano się na wspólny posiłek, który był ostatnim punktem programu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a tym, którzy przyczynili się do organizacji etapu diecezjalnego Sola Scriptura, w szczególności ks. Jerzemu Molinowi oraz parafianom z Torunia, serdecznie dziękujemy za pomoc i trzymamy kciuki za nasze dzieci i młodzież w następnym, ogólnopolskim etapie.

 

*Zdjęcia: Aleksandra Molin

Więcej zdjęć na stronie Facebook PEA Toruń: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.238287646343784.1073741835.220138994825316&type=1comments powered by Disqus comments powered by Disqus