I Ewangelickie Mistrzostwa w Bowlingu w Kaliszu

I Ewangelickie Mistrzostwa w Bowlingu w Kaliszu

  ks. Michał Kühn   |   Dodano:     16.10.2014 11:54

W dniach 10-12.10. br., młodzież z całej Polski zebrała się w Kaliszu (diec. Pom-Wlkp.), aby wspólnie wziąć udział w I Ogólnopolskich Mistrzostwach Ewangelickich w bowlingu połączonych z Reformacyjnym Zjazdem Młodzieży.

Inicjatywa kaliskiej parafii miała na celu integrację, pozytywną rywalizację, ale przede wszystkim świetną zabawę.

W sobotę, o godz. 9,30, w kaplicy nastąpiło uroczyste powitanie uczestników, połączone      z rozważaniem słowa Bożego przez diakon Izabelę Sikorę. Następnie wszyscy udali się do kręgielni, gdzie zaczęło się prawdziwe sportowe szaleństwo.

Na zaszczytnym pierwszym miejscu znalazła się reprezentacja parafii z Dzięgielowa. Tytuł wicemistrzów otrzymała parafia w Koninie. Natomiast na trzeciej pozycji uplasowali się sami gospodarze.

Coś dla serca, coś dla ducha, czyli wieczorne spotkanie z muzyką i tańcami urozmaiciło zjazd. Uczestnicy mogli spędzić wyjątkowy czas, po obfitym w emocje dniu.

W niedzielę o godz. 10. 00, odbyło się nabożeństwo młodzieżowe, gdzie śpiewem usłużył zespół z Dzięgielowa. Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii, ksiądz Waldemar Wunch-proboszcz Parafii w Koninie

Mamy nadzieję, że inicjatywa ta zapoczątkuje inne, choć równie owocne spotkania, integrujące nie tylko młodzież, ale i inne pokolenia.comments powered by Disqus comments powered by Disqus