Rekolekcyjny Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Sopocie

Rekolekcyjny Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Sopocie

  ks. Marcin Rayss   |   Dodano:     08.04.2015 18:15

W dniach 27-29 marca w Sopocie odbył się Zjazd Młodzieży Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej zatytułowany Gdy będziesz przechodził przez wody… nie zaleją cię.

25 młodych ewangelików z parafii w Poznaniu, w Kaliszu, w Koninie oraz w Gdańsku-Sopocie wspólnie, w dniach 27-29 marca 2015, przeżywało pasyjne rekolekcje. Tematyka związana z wodą przewijała się przez pobyt w nadmorskim mieście i Parafii Gdańsk-Sopot-Gdynia. Był czas na wspólny śpiew i modlitwę, gry planszowe i film. Wieczorne modlitwy pozwoliły młodym ludziom przemyśleć historię proroka Jonasza z perspektywy pasyjnej, oraz swoje świeże nadmorskie doświadczenia skonfrontować  z własnymi przemyśleniami o  życiu.

Całą sobotę młodzież spędziła w Gdyni, gdzie miała okazję zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej uczestnicząc w zajęciach nauki wiązania węzłów marynarskich, żaglowiec Dar Pomorza, Akwarium Gdyńskie oraz odwiedzić Centrum Wychowania Morskiego ZHP, gdzie odbył się wykład o ludziach na morzu i marynarskich uniformach.

Mimo niepokojących zapowiedzi pogoda dopisała, choć nocny spacer po Sopockim molo ostudził uczestników i skłonił do szybkiego powrotu do Sali parafialnej.

W Niedzielę Palmową młodzież uczestniczyła w nabożeństwie w oprawie z  liturgią młodzieżową, podczas którego kazanie zwiastował ks. Bp Marcin Hintz, zwierzchnik Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej.  Po poczęstunku i zwiedzaniu wystawy w sopockim kościele przyszedł czas pożegnań i powrotów do swoich parafii, planując kolejny zjazd.

Ks. Waldemar Wunsz - Diecezjalny Duszpasterz Młodzieżycomments powered by Disqus comments powered by Disqus