8 listopada zbieraliśmy ofiarę na pomoc uchodźcom

8 listopada zbieraliśmy ofiarę na pomoc uchodźcom

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     12.11.2015 12:52

W minioną niedzielę, 3. przed końcem Roku Kościelnego, w naszych parafiach podczas nabożeństw zbieraliśmy ofiarę z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom przebywającym w obozach na Bliskim Wschodzie: w Jordanii, Iraku, Libanie i Turcji.

Zbiórkę tę przeprowadzono w odpowiedzi na uchwałę Synodu Kościoła, który odbył się w październiku we Wrocławiu.
 
W liście przewodnim do wiernych, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, bp Jerzy Samiec napisał: "Jako Kościół nie możemy stać obojętni wobec dramatu ludzi dotkniętych wojną i szukających pomocy dla siebie i swoich rodzin. Z jednej strony przygotowujemy się do przyjęcia uchodźców w Polsce, z drugiej strony, musimy mieć świadomość tego, że w obozach dla uchodźców na Bliskim Wschodzie, a także w przeważających przypadkach poza nimi, przebywają w uwłaczających warunkach miliony ludzi, których celem nie jest emigracja do Europy, ale przetrwanie w bezpiecznym miejscu czasu wojny".

Zebrane w kościołach 8 listopada fundusze zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Kościołów chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie, a nasze finansowe wsparcie z pewnością pomoże niejednej rodzinie.

Za wszystkie przekazane na ten cel środki, serdeczne Bóg zapłać!comments powered by Disqus comments powered by Disqus