Diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura w Bydgoszczy

Diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura w Bydgoszczy

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     14.01.2016 13:58

Tegoroczny etap diecezjalny konkursu biblijnego dla dzieci i młodzieży Sola Scriptura w Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej odbył się 9 stycznia w nowym centrum parafialnym w Bydgoszczy.

Część uczestników dotarła już w przeddzień ze względu na dużą odległość dzielącą ich od Bydgoszczy. Organizowanie konkursu Sola Scriptura w Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej jest więc zarazem dużym nakładem pracy młodych ludzi jak i logistycznym przedsięwzięciem duchownych i opiekunów. Oprócz konkursu przygotowany został program dla uczestników, którego celem była integracja młodzieży oraz zwiedzenie ścisłego centrum Bydgoszczy. Konkurs rozpoczął modlitwą i odczytaniem haseł biblijnych zwierzchnik diecezji, ks. bp prof. Marcin Hintz, życząc wszystkim udanych prac i przejścia do kolejnego etapu. Następnie biskup przedstawił młodzieży księży i opiekunów, a także wizytatora diecezjalnego ks. Marka Loskota oraz przyszłego diecezjalnego duszpasterza młodzieży, ks. Karola Niedobę. Potem odczytany został regulamin konkursu, po czym uczestnicy konkursu rozlosowali swoje miejsca. Wraz z otrzymaniem testów młodzież z zaangażowaniem i w skupieniu rozpoczęła wypełniać karty z zadaniami. Po niecałej godzinie większość uczestników ukończyła swoje prace. Na korytarzu nie brakowało emocji, pytań i dyskusji pośród młodzieży.

Dalsza część programu przewidywała wspólne poznanie się i wyjście w stronę rynku. Niestety nie wszyscy mogli uczestniczyć w tym punkcie programu, ponieważ musieli wrócić do swoich parafii. Pozostała młodzież mogła zapoznać się z zabytkami, zobaczyć „Wenecję bydgoską”, pospacerować w zimowej aurze po wyspie w centrum Bydgoszczy i spędzić czas ze sobą na rozmowach i poznawaniu się. Dobrym przewodnikiem okazała się jedna z uczestniczek konkursu Sola Scriptura, bydgoszczanka – Julia Fabiańska. Mimo swojego młodego wieku wykazała się ogromną wiedzą na temat swego miasta i świetnie poprowadziła całą naszą grupę. Po powrocie do parafii uczestnicy poczęstowani zostali pizzą, która miała dać im siły przed długim powrotem do swych rodzimych parafii.

Konkurs Sola Scriptura spełnia podwójną rolę. Wydaje się być nie tylko dobrą okazją do pogłębienia swojej wiedzy i zachętą do samodzielnego studiowania Pisma Świętego, ale może także być dobrym czasem na poznanie się w gronie rówieśników, zwłaszcza w diasporze, jaką jest Diecezja Pomorsko-Wielkopolska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do etapu ogólnopolskiego konkursu a organizatorom dziękujemy za ciepłe przyjęcie w Bydgoszczy.

Ks. Karol Niedobacomments powered by Disqus comments powered by Disqus