Jubileusz 750-lecia miasta Koszalin - ekumeniczne świętowanie

Jubileusz 750-lecia miasta Koszalin - ekumeniczne świętowanie

  Parafia Koszalin   |   Dodano:     31.05.2016 12:01

O błogosławieństwo dla miasta i jego mieszkańców prosili w poniedziałek, 23 maja w koszalińskiej katedrze przedstawiciele różnych kościołów chrześcijańskich. Okazją do wspólnej modlitwy był jubileusz 750-lecia nadania praw miejskich Koszalinowi. Na nabożeństwie ekumenicznym obecni byli: biskup Marcin Hintz i ks. radca Janusz Staszczak z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. superintendent Sławomir Ratoszyński i ks. Sebastian Maria Niedźwiedziński z  Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, ks. Dominik Gzieło z Kościoła Polskokatolickiego oraz gospodarze nabożeństwa z biskupem Edwardem Dajczakiem z Kościoła  Rzymskokatolickiego na czele.

(…) Tę katedrę budowano w średniowieczu, później przez 400 lat służyła ewangelikom, czego świadectwem są wizerunki Marcina Lutra i Filipa Melanchtona, znajdujące się w witrażach. Jakie to piękne świadectwo ciągłości i szacunku dla tradycji, zachowania historycznych elementów, które kolejne pokolenia mieszkańców tego miasta budowały, dodawały coś od siebie i pielęgnowały (…) - powiedział w wygłoszonym kazaniu biskup Marcin Hintz, zwierzchnik Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

W dalszej części swojego kazania biskup Hintz nawiązał do fragmentu z Apokalipsy św. Jana, której fragment został odczytany w czasie nabożeństwa.

- O to chcemy dzisiaj Boga prosić, wierząc, że towarzyszył poprzednim pokoleniom, jest z nami i błogosławieństwem obdarzy nasze dzieci i wnuki, by to miasto było prawdziwie miastem na górze leżącym, by było solą ziemi i światłością świata. Byśmy mogli być z niego dumni – powiedział na zakończenie biskup Hintz.

Nabożeństwo zakończono słowami życzeń z okazji jubileuszu, które wygłosili: ks. superintendent Sławomir Ratoszyński, ks. Dominik Gzieło oraz ks. radca Janusz Staszczak - proboszcz koszalińskiej parafii.

Błogosławieństwa uczestnikom spotkania i wszystkim koszalinianom udzielił  biskup Dajczak- Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Izabela Główka-Sokołowskacomments powered by Disqus comments powered by Disqus