Konferencja diecezjalna księży i rekolekcje w Toruniu

Konferencja diecezjalna księży i rekolekcje w Toruniu

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     11.04.2017 13:01

Dnia 4 kwietnia w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu obradowała konferencja księży Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP.

Konferencja rozpoczęła się od nabożeństwa spowiednio-komunijnego w kaplicy przy ul. Strumykowej. Nabożeństwo wspólnie poprowadzili biskup diecezji, ks. Marcin Hintz, proboszcz toruńskiej parafii, ks. Michał Walukiewicz oraz prezes Synodu i dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej, ks. dr Grzegorz Giemza, który wygłosił kazanie.

Konferencja księży była połączona z rekolekcjami dla duchownych, w ramach których odbyła się dyskusja do prelekcji ks. Giemzy.

Podczas obrad duchowni dyskutowali m. in. o diecezjalnych obchodach jubileuszu 500-lecia Refromacji zaplanowanych w dniach 18-21 maja 2017 roku w Gdańsku. Dokonano również podsumowania wiosennej I sesji Synodu DPW w nowym składzie, która miała miejsce w Bydgoszczy w dniach 10-11 marca 2017.
Księża zapoznali się również z prezentacją poświęconą fotowoltaice, którą poprowadził p. Marek Nowak - prezes firmy "Termika".comments powered by Disqus comments powered by Disqus