Diecezjalna Konferencja Duchownych w Pile

Diecezjalna Konferencja Duchownych w Pile

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     13.09.2017 15:08

12 września br., w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile odbyła się pierwsza powakacyjna Diecezjalna Konferencja Duchownych Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej.

Konferencja rozpoczęła się porannym rozważaniem prowadzonym przez gospodarza parafii, ks. Tomasz Wolę w kościele św. Jana. Po rozważaniu, w sali katechetycznej, odbyła się dalsza część konferencji zgodnie z wyznaczonym porządkiem, którą poprowadził zwierzchnik Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, ks. bp prof. Marcin Hintz. Duchownym został przedstawiony nowy pracownik kancelarii Diecezji - pani Aleksandra Ronay, następnie zajęto się kwestiami księgowości, wdrażaniem nowego systemu XAO oraz kontynuacją obchodów 500-lecia Reformacji na płaszczyźnie parafii, diecezji i Kościoła.

Diecezjalny wizytator lekcji religii, ks. Marek Loskot, zreferował kwestie reformy edukacji i jej wpływu na prowadzenie katechezy ewangelickiej, a także poruszono kwestie partnerstwa naszej diecezji z Ewangelickim Kościołem Północnych Niemiec. Duchowni dyskutowali również o aktualnych sprawach diecezjalnych i ogólnokościelnych.

Na zakończenie pobytu w Pile, Konferencja duchownych przeniosła się do Muzeum Okręgowego w Pile, w którym od 7 września czynna jest wystawa pt: "500 lat Reformacji w północnej Wielkopolsce".

Relacja: ks. Tomasz Wola

Foto: ks. Dawid Mendrok, ks. Tomasz Wola.comments powered by Disqus comments powered by Disqus