Diecezjalna Konferencja Duchownych w Koszalinie

Diecezjalna Konferencja Duchownych w Koszalinie

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     15.05.2019 16:42

We wtorek 14 maja w Koszalinie odbyła się konferencja duchownych naszej Diecezji. Konferencja rozpoczęła się od porannej modlitwy i rozważania Słowa Bożego, które poprowadziła kurator DPW, p. Izabela Główka-Sokołowska.

Obrady poprowadził zwierzchnik DPW, ks. bp prof. Marcin Hintz. Pierwszym punktem programu była relacja z wiosennych obrad Synodu Kościoła. Swoją refleksją podzielili się kurator Diecezji, Izabela Główka-Sokołowska oraz ks. radca Janusz Staszczak. 

Ponadto przedmiotem konferencji były m.in. przygotowania do diecezjalnego zjazdu chórów zaplanowanego w dniach 18-19 maja 2019 r. w Toruniu. Duchowni dyskutowali również nad formułą Ogólnopolskich Konferencji Duchownych i koniecznymi zamianami w dotychczasowym porządku. Konferencja duchownych DPW jednogłośnie poparła wniosek do Konferencji Biskupów o zmiany w tym zakresie.

Księża omawiali również procedurę typowania kandydatów na Biskupa Kościoła podczas najbliższej OKD w Wiśle Jaworniku.

Stałym punktem programy diecezjalnych konferencji duchownych jest omawianie spraw bieżących w Diecezji oraz dyskusja nad aktualną sytuacją w Kościele.comments powered by Disqus comments powered by Disqus