Życzenia noworoczne Biskupa Diecezji

Życzenia noworoczne Biskupa Diecezji

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     09.01.2020 11:26

Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Jezusie Chrystusie,

za nami już kolejny rok 2019, za który Wam bardzo dziękuję. Był to dla naszej Diecezji dobry i błogosławiony czas.

Biblijne hasło Roku Pańskiego 2020 wyjęte jest z Ewangelii Marka i w nowym przekładzie Biblii Ekumenicznej brzmi: Wierzę, ratuj mnie w mojej niewierze! (Mk 9,24).

W krótkim rozważaniu poświęconemu temu Słowu, w książeczce "Z Biblią na co dzień", ks. dr Adam Malina wskazuje na trzy przestrzenie zawarte w tej krótkiej frazie. Z jednej strony to deklaracja i świadectwo wiary, z drugiej - prośba o ratunek; i wreszcie po trzecie: określenie obszaru, w którym potrzebujemy Bożej pomocy - to nasze niedowiarstwo.

Każdy z nas potrzebuje Bożej pomocy, łaski Wszechmogącego, to ona bowiem budzi w nas wiarę mocą Ducha Świętego poprzez Słowo. Wiara, która nie jest stała, lecz dynamiczna, wciąż na nowo potrzebuje czerpania ze źródeł żywota wiecznego. W Nowym Roku życzę Wam, aby prośba o ratunek w naszej niewierze została wysłuchana, aby miłościwy Bóg, objawiony w Jezusie Chrystusie, przyszedł i do nas - często wątpiących, słabych, nieufnych i zagubionych w tym zagmatwanym świecie. Cud wiary niech stanie się także naszym udziałem, a nadzieja, wypływająca z Bożej obietnicy zbawienia, dana nam w Synu Bożym, niechaj będzie żywa i prowadzi nas każdego dnia tej doczesnej pielgrzymki.

Na początku tego nowego Roku życzę Wam i Waszym Rodzinom wszystkiego najlepszego na najbliższe miesiące. Bożego prowadzenia i Jego Mocy. Niech Nam towarzyszy zdrowie i radość z poczucia wykonywanego powołania. By zadania, które stoją przed nami, nigdy nie wydawały się nam niemożliwe. A nasza niewiara niech każdego dnia przeradza się w żywą wiarę.

Serdecznie pozdrawiam Was Wszystkich w Nowym Roku i zapewniam o modlitwie,
bp Marcin Hintz wraz z Rodziną comments powered by Disqus comments powered by Disqus