Nabożeństwo Wielkopiątkowe z kościoła Zbawiciela w Sopocie, 10 kwietnia 2020

Nabożeństwo Wielkopiątkowe z kościoła Zbawiciela w Sopocie, 10 kwietnia 2020

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     10.04.2020 1:57

Zapraszamy do obejrzenia transmisji nabożeństwa Wielkopiątkowego z ewangelickiego kościoła Zbawiciela w Sopocie.

Nagranie nabożeństwa Słowa Bożego, połączonego ze spowiedzią, zostało przygotowane na Wielki Piątek –Dzień Ukrzyżowania Pana Jezusa – dnia 10 kwietnia 2020 roku i udostępnione na parafialnym kanale YouTube Ewangelicy Trójmiasto.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i ogłoszonego na świecie stanu pandemii COVID-19, nabożeństwo zostało zarejestrowane bez udziału wiernych. Kazanie wygłosił proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Gdańsku, biskup Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, ks. bp Marcin Hintz.

Mimo, iż nie możemy spotkać się fizycznie w naszych kościołach, przeżyjmy wspólnie to Wielkopiątkowe nabożeństwo za pośrednictwem Internetu, łącząc się ze sobą duchowo i tym samym podkreślając, że jesteśmy jedną, diecezjalną rodziną.

Pamiętajmy, że nawet w rozproszeniu, izolacji i osamotnieniu, wszyscy jesteśmy częścią Ciała Chrystusa, żywą wspólnotą wierzących i stanowimy jeden Kościół.

Prośmy w modlitwie miłosiernego Boga, aby łaska, płynąca z krzyżowej ofiary i niewinnie przelanej krwi Jego Syna, stała się i naszym udziałem.

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (J 3,16)

 

TRANSMISJA NABOŻEŃSTWA WIELKOPIĄTKOWEGOcomments powered by Disqus comments powered by Disqus