Konferencje duchownych DPW w czasie pandemii

Konferencje duchownych DPW w czasie pandemii

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     01.09.2020 15:10

W czasie pandemii, począwszy od marca, księża Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej spotykali się w ramach diecezjalnych konferencji on-line za pośrednictwem internetowej platformy ZOOM stworzonej do organizowania videokonferencji.

Spotkania odbywały się regularnie i były poświęcone przede wszystkim funkcjonowaniu parafii w czasie pandemii oraz bieżącym sprawom. Duchowni wymieniali się również doświadczeniami w związku z dostosowywaniem kościołów i plebanii do rządowych obostrzeń i wymogów wprowadzonych na czas pandemii. We wszystkich konferencjach uczestniczyli również Radcy Diecezjalni w osobach Kurotor DPW Izabeli Główki-Sokołowskiej oraz prof. Jarosława Kłaczkowa.

Pierwsza konferencja duchownych w normalnej formie odbyła się w Koninie w dniu 30 czerwca 2020. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią księża ponownie spotkali się na żywo. Konferencja rozpoczęła się od nabożeństwa spowiednio-komunijnego, podczas którego kazanie wygłosił zwierzchnik DPW, ks. bp prof. Marcin Hintz. Po nabożeństwie odbyły się obrady w sali parafialnej poświęcone w dużej mierze planom na jesień 2020.

Kolejna diecezjalna konferencja księży została zplanowana w Rypinie 22 września 2020 r. comments powered by Disqus comments powered by Disqus