Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, Konin 12-14 kwietnia 2013 roku

Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, Konin 12-14 kwietnia 2013 roku

  Parafia Konin   |   Dodano:     14.05.2013 23:41

Niedawno odbył się kolejny diecezjalny zjazd młodzieży. Tym razem spotkaliśmy się w Koninie. Tematem przewodnim były relacje panujące między nami, wzajemny szacunek i dobre stosunki z naszymi bliskimi.

W piątek odbyło się uroczyste rozpoczęcie zjazdu. Po kolacji wybraliśmy się na krótki spacer po mieście. Naszym przewodnikiem był tamtejszy proboszcz parafii, ks. Waldemar Wunsz. Po powrocie na parafię ks. Wunsz poprowadził wieczorne rozważanie. Głównym przesłaniem były drogowskazy życiowe jakie daje nam Biblia.

Sobota była bardzo emocjonującym dniem Po śniadaniu ks. Wojciech Płoszek przeprowadził rozważanie, które było bardzo ciekawe, ponieważ sami mogliśmy je współtworzyć. Dzielić się swoimi refleksjami i przemyśleniami. Tematem była miłość i szacunek do bliźniego, które wiążą się z miłością i szacunkiem do Boga.

Po modlitwie porannej wybraliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie spędziliśmy bardzo miło czas. Siatkówka, piłka nożna, a nawet gra z młodości - Dwa Ognie. Dla każdego znalazło się coś dobrego. Po tak aktywnym spędzeniu czasu na sali, trzeba było uzupełnić energię, bo czekało nas jeszcze sporo wrażeń. Po obiedzie wybraliśmy się na Bowling, który też już powoli staje się zjazdową tradycją. Wszyscy świetnie się razem bawili. Następnie udaliśmy się na wyjątkowy koncert. Był to koncert muzyki Gospel, podczas którego wystąpił Konin Gospel Choir. Nie małym zaskoczeniem było również pojawienie się na scenie znanej polskiej wokalistki, Ani Szarmach. Myślę, że dla wielu było to zupełnie nowe i ciekawe doświadczenie.Po powrocie na parafię zjedliśmy kolację, a następnie wysłuchaliśmy rozważania, które przygotował dla nas p. Marcin Rayss. Mówił m.in. o tym, że powinniśmy zważać na słowa, bo to one czasami ranią bardziej niż cios ostrym narzędziem.

Niedziela, ostatni dzień, który niesie ze sobą chwile rozstań. Ale najpierw, braliśmy udział w nabożeństwie z liturgią młodzieżową. Zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. I niestety, nadszedł ten mało wyczekiwany przez wszystkich moment. Trzeba było się żegnać. Pojawiło się mnóstwo głosów, że te zjazdy są zdecydowanie za krótkie. Ten zjazd był inny niż poprzednie, ponieważ żegnaliśmy naszego duszpasterza młodzieżowego w diecezji - ks. Wojtka Płoszka.

Spotkanie bardzo zbliżyło naszą grupę. Świetnym pomysłem było zorganizowanie zjazdu właśnie z naciskiem na integrację i wzajemne relacje, wydaje się, że było to nam potrzebne. Jeszcze kilka takich i będziemy nierozłączni.

Monika Lewandowska,

PEA Bydgoszcz.comments powered by Disqus comments powered by Disqus