Wprowadzenie Rady Parafialnej w Bydgoszczy

Wprowadzenie Rady Parafialnej w Bydgoszczy

  Parafia Bydgoszcz   |   Dodano:     25.09.2011 0:50

W dniu 25 września 2011 r. zwierzchnik Diecezji ks. bp Marcin Hintz dokonał aktu wprowadzenia w urzędowanie nowej Rady Parafialnej PEA w Bydgoszczy. Radni zostali wybrani przez Zgromadzenie Parafialne i wprowadzeni na 5-letnią kadencję.

W kazaniu na tekst z Mk 1,40-45 bp prof. Hintz podkreślił zaangażowanie bydgoskich zborowników w dzieło budowania dobrego wizerunku Kościoła ewangelickiego w lokalnej społeczności. Podziękował proboszczowi Parafii ks. kmdr. Markowi Loskotowi oraz Radzie Parafialnej za inicjatywę budowy centrum parafialnego, które ma stanąć przy Kościele. Obecnie dom parafialny znajduje się z dala od świątyni, co szczególnie w zimowych miesiącach utrudnia realizację pewnych działań. Biskup życzył zgromadzonym: Radzie Parafialnej, Proboszczowi i jego Małżonce, wiele wytrwałości i odwagi w realizacji ambitnych planów.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bydgoszczy jest jedną z największych na terenie Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej i od lat stanowi ważne centrum ewangelicyzmu na Pomorzu.comments powered by Disqus comments powered by Disqus