Diecezjalna Konferencja Księży w Bydgoszczy

Diecezjalna Konferencja Księży w Bydgoszczy

  ks. Marcin Rayss   |   Dodano:     16.01.2014 12:53

Dnia 14 stycznia 2014 roku duchowni naszej Diecezji spotkali się na kolejnej konferencji w PEA Bydgoszcz.

Księży przywitał zwierzchnik Diecezji - ks. bp Marcin Hintz, a następnie rozważanie i modlitwę poprowadził wikariusz DPW - ks. Marcin Rayss.

Na konferencji omawiano nowe wytyczne Konsystorza dot. miesięcznych zbiorczych sprawozdań finansowych, preliminarza na rok 2014 oraz korzystania z SIKEA (Systemu Informatycznego KEA w RP). Uchwalony Regulamin Udostępniania Zasobów Informatycznych stanowi, iż, począwszy od roku 2014, wszystkie jednostki kościelne mają mieć ujednolicone oficjalne adresy poczty elektronicznej, co ma na celu ułatwienie w komunikacji. Adresy mają być intuicyjne według schematu: nazwa_parafii@luteranie.pl oraz dla duchownych imię.naziwsko@luteranie.pl.

Na konferencji poruszono także kwestię przygotowań do organizacji wiosennego Synodu Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, który odbędzie się w dniach 14-15 marca 2014 roku w Warcinie oraz do Diecezjalnego Zjazdu Chórów. Księża omówili również sprawy bieżące, porządek ekumenicznych nabożeństw w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan i wspólnie uzgodnili terminy diecezjalnych uroczystości i zaplanowanych wydarzeń na rok 2014.

Za organizację konferencji dziękujemy proboszczowi bydgoskiej Parafii - ks. Markowi Loskotowi oraz Parafianom z Bydgoszczy.comments powered by Disqus comments powered by Disqus