Bądźmy solidarni z Ukrainą - Apel Biskupa Kościoła EA w RP i Prezesa Diakonii KEA w RP

Bądźmy solidarni z Ukrainą - Apel Biskupa Kościoła EA w RP i Prezesa Diakonii KEA w RP

  ks. Marcin Rayss   |   Dodano:     28.02.2014 16:11

Poniżej zamieszczamy Apel „Bądźmy solidarni z Ukrainą” wystosowany przez Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. bpa Jerzego Samca oraz Prezesa Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. bpa Ryszarda Bogusza:

Apel o składanie środków finansowych na rzecz osób potrzebujących na Ukrainie

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP rozpoczyna zbiórkę środków finansowych na rzecz osób potrzebujących na Ukrainie, których sytuacja pogorszyła się w następstwie ostatnich wydarzeń i bardzo niepewnej sytuacji politycznej i ekonomicznej w kraju.

Jak poinformował zastępca Biskupa Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego na Ukrainie, ks. Pavlo Shvarts, „na dzień dzisiejszy kwestia medykamentów w Kijowie nie jest już aktualna. Walki już się skończyły, dzięki Bogu, a prawie wszystko, co było niezbędne – dostarczono. Majdan również dostaje dość duże zaopatrzenie od ludzi, organizacji z zagranicy”.

Najpoważniejszym problemem jest obecnie postępujące zubożenie ludzi. Jest ono związane z trudną sytuacją ekonomiczną i polityczną w kraju: spadający kurs hrywny, wzrost cen. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, że ludzie nie mają wypłacanej pensji lub emerytury.

Obecnie jedyną formą pomocy, jest pomoc finansowa – nie ma możliwości przewiezienia przez granicę transportów z pomocą rzeczową. Zebrane przez Diakonię środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych produktów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących: kaszy, cukru, oleju, konserw, środków higieny itp.

Ofiary pieniężne na pomoc dla Ukrainy można przekazywać przez parafie ewangelickie lub indywidualnie do dnia 31 marca br. na konto Diakonii z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

00-246 Warszawa, ul. Miodowa 21

Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa

Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

 

Środki finansowe zebrane w parafiach zostaną przekazane poprzez diecezje do Diakonii. Diakonia Polska przekaże zebrane środki do Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego na Ukrainie, który będzie koordynował pomoc na miejscu dla osób potrzebujących.

Bądźmy solidarni z Ukrainą, bądźmy solidarni z ludźmi, którzy potrzebują pomocy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem,

Bp Jerzy Samiec, Bp Ryszard Bogusz.comments powered by Disqus comments powered by Disqus