Zmarł Piotr Mańka - kurator Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP

Zmarł Piotr Mańka - kurator Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP

  ks. Marcin Rayss   |   Dodano:     24.09.2014 13:30

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym (23.09.2014), w wielku 65 lat, zmarł p. Piotr Mańka - kurator Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie na Pomorzu.

Piotr Mańka urodził się 15.11.1949 r. Pochodził  z Górnego Śląska z miejscowości Wyry. W latach 1967-72 studiował na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu, uzupełniając wykształcenie studiami podypolomowymi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w leśnictwie oraz filozofii i etyki. Pracę zawodową rozpoczął w Połczynie. Od 1983 roku związany był z Zespołem Szkół Leśnych w Warcinie na Pomorzu, wpierw jako nauczyciel etyki, przedmiotów zawodowych oraz języka niemieckiego, później w latach 1997-2000 jako wicedyrektor. W 2000 r. został dyrektorem zespołu szkół w Warcinie.

Był członkiem parafii w Słupsku oraz kuratorem Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP i członkiem Synodu Kościoła. Za ratowanie ewangelickiego dziedzictwa na Pomorzu i składanie świadectwa o ewangelickim zaangażowaniu dla Kościoła i społeczeństwa został w bieżącym roku uhonorowany nagrodą im. ks. Leopolda Otto.

Pozostawił Żonę i dwie Córki z rodzinami.

Pogrzeb śp. Piotra Mańki odbędzie się w ewangelickim kościele św. Krzyża w Słupsku dnia 26 września 2014 roku o godz. 14.00, skąd nastąpi przejazd na cmentarz w Kępicach.comments powered by Disqus comments powered by Disqus