Artur Pawłowski otrzymał główną nagrodę Diakonii Miłosierny Samarytanin

Artur Pawłowski otrzymał główną nagrodę Diakonii Miłosierny Samarytanin

  Szymon Krawczyk   |   Dodano:     16.10.2014 16:56

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP już po raz ósmy przyznała swoje nagrody w uznaniu za zaangażowanie na rzecz pracy diakonijnej oraz za „samarytańskie serce”.

Nagrody zostały rozdane podczas uroczystej ekumenicznej XIII Gali Ubi Caritas, która odbyła się 4 października w warszawskim Teatrze Kamienica. Nagrody i wyróżnienia przyznały także rzymskokatolicki Caritas Polska, Eleos Kościoła Prawosławnego, a także – po raz pierwszy – Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

W tym roku Nagrodę Główną Diakonii Polskiej i statuetkę „Miłosierny Samarytanin” otrzymał p. Artur Pawłowski z PEA Gdańsk-Sopot. Urodzony w 1930 r., po wojnie związał się z parafią luterańską w Gdańsku z siedzibą w Sopocie. Od wielu lat jest zaangażowany w jej działalność diakonijną, pełni funkcję przewodniczącego parafialnej Komisji Diakonijnej, na bieżąco organizuje pomoc dla najbardziej potrzebujących. Nagroda została przyznana za całokształt służby na rzecz bliźnich.

"Obecnie, już jako senior, opiekuje się innymi seniorami, prowadzi służbę odwiedzinową, przygotowuje świąteczne paczki. Dla wszystkich ma zawsze czas i chętnie służy dobrym słowem, radą oraz pomocą – w miarę swoich możliwości. Od wielu lat w sezonie letnim prowadzi „drzwi otwarte” w kościele Zbawiciela w Sopocie" – mówił o laureacie w laudacji bp Ryszard Bogusz, prezes Diakonii Polskiej, który wraz z Wandą Falk, dyrektor generalną Diakonii, wręczał nagrody.

Panu Arturowi Pawłowskiemu, podczas wręczenia nagrody w Warszawie, towarzyszyli bp Marcin Hintz z pastorową Iwoną Hintz oraz 4-osobowa delegacja z Niemiec z parafii Winterhude-Uhlenhorst (Hamburg).

Diakonia Polska oprócz nagrody głównej przyznała również dwa wyróżnienia oraz dwie nagrody specjalne. Wyróżnienia otrzymały panie Marta Twardzik i Maria Wałach z Diecezji Cieszyńskiej. Natomiast nagrody specjalne zostały wręczone ks. Christophowi Ehricht z Kościoła Ewangelickiego Północnych Niemiec oraz bp. Marianowi Niemcowi.

Wszystkim laureatom, w szczególności naszemu współwyznawcy z trójmieskiej parafii, serdecznie gratulujemy!comments powered by Disqus comments powered by Disqus