Dziękczynne Święto Żniw w Mikołajkach Pomorskich

Dziękczynne Święto Żniw w Mikołajkach Pomorskich

  ks. Marcin Rayss   |   Dodano:     23.10.2014 12:24

W drugą niedzielę października parafianie z Elbląga i Mikołajek Pomorskich wspólnie obchodzili Dziękczynne Święto Żniw.

W tym roku gościliśmy na naszym nabożeństwie zwierzchnika Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej ks. bpa Marcina Hintza, który wygłosił kazanie oraz przekazał okolicznościowy bochen chleba na ołtarz. Liturgię wspólnie poprowadzili ks. Marcin Rayss - wikariusz Diecezji oraz gospodarz, ks. Marcin Pilch.

W czasie dziękczynnego nabożeństwa mogliśmy wysłuchać również występu chóru ewangelickiego Gloria Dei z trójmiejskiej parafii pod kierownictwem pana Aleksandra Przeradowskiego z towarzyszeniem skrzypiec, na których zagrały Angelika Leśniak oraz Clara Leśniak z Parafii E-A w Gdańsku-Sopocie.

Po nabożeństwie wszyscy uczestniczyliśmy w drugiej części święta, czyli w corocznym pikniku parafialnym w ogrodzie przed plebanią, gdzie był czas na wspólny posiłek i rozmowy. W czasie tegorocznego nabożeństwa Telewizja Polska przygotowywała materiał na temat ewangelików w Mikołajkach Pomorskich.

Kościół w Mikołajkach Pomorskich jest jedynym czynnym kościołem ewangelickim na Dolnym Powiślu i jedynym wiejskim w Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej.comments powered by Disqus comments powered by Disqus