Diecezjalna Konferencja Księży w Toruniu

Diecezjalna Konferencja Księży w Toruniu

  ks. Marcin Rayss   |   Dodano:     02.01.2015 19:33

W dniu 10 grudnia 2014 roku obradowała Diecezjalna Konferencja Księży DPW. Konferencja rozpoczęła się od adwentowego nabożeństwa spowiednio-komunijnego w parafialnej kaplicy przy ul. Strumykowej 10 w Toruniu.

W nabożeństwie wzięli udział duchowni naszej Diecezji oraz miejscowi parafianie. Kazanie wygłosił zwierzchnik DPW ks. bp prof. Marcin Hintz, spowiedź i liturgię komunijną poprowadził ks. Marcin Pilch, natomiast litrugię wstępną wikariusz DPW, ks. Marcin Rayss.

Podczas nabożeństwa księża oficjalnie pożegnali dotychczasowego proboszcza toruńskiej Parafii - ks. Jerzego Molina, który wraz z Nowym Rokiem 2015 przechodzi na emeryturę i po raz ostatni brał udział w Konferencji Księży.

Przed udzieleniem końcowego nabożeństwa bp Marcin Hintz poprosił o podejście do ołtarza Pastorostwo Molin i w imieniu diecezjalnej społeczności podziękował za wieloletnią służbę w parafii w Toruniu. Na ręce Pastorowej Ksiądz Biskup wręczył bukiet kwiatów i udzielił Małżonkom błogosławieństwa.

Po nabożeństwie duchowni udali się do parafialnej sali na obrady, gdzie omawiano sprawy bieżące oraz ustalano daty przyszłorocznych wydarzeń. Konferencja Księży postanowiła, że w tym roku szkolnym etap diecezjalny konkursu biblijnego "Sola Scriptura" odbędzie się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu, dnia 10 stycznia o godz. 12.00.comments powered by Disqus comments powered by Disqus