Relacja z międzyparafialnych rekolekcji pasyjnych w Poznaniu

Relacja z międzyparafialnych rekolekcji pasyjnych w Poznaniu

  Parafia Poznań   |   Dodano:     07.04.2016 11:18

W dniu 19. marca w poznańskiej parafii odbyły się Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne, w których udział wzięli przedstawiciele parafii: bydgoskiej, grudziądzkiej, konińskiej, kaliskiej, poznańskiej, pilskiej, rypińskiej i włocławskiej. Łącznie do Poznania przyjechało ponad 120 osób.

Zajęcia prowadzone były w trzech grupach wiekowych.  Najmłodsza grupa pod okiem pani Sandry Śliwki i pani Ani Boruty-Bisok wykonała krzyże-witraże i upiekła precle. Poza tym, dzieci miały również okazję ułożyć makietę związaną z Wielkim Tygodniem, posłuchać historii „Nauka pokory” oraz wyszaleć się na podwórku .

Zajęcia z dwunastoosobową grupą młodzieży z naszej Diecezji prowadził ksiądz Karol Niedoba - diecezjalny duszpasterz młodzieży i Mikołaj Kotkowski. Natomiast wykładowcą w grupie „starszej” był ksiądz Marek Uglorz, który służył Słowem Bożym również podczas niedzielnego nabożeństwa.

Na zakończenie uczestnicy rekolekcji wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu „Kolegium Muzyki ewangelickiej” z Krakowa.comments powered by Disqus comments powered by Disqus