Diecezjalna konferencja duchownych z udziałem Biskupa Kościoła w Koszalinie

Diecezjalna konferencja duchownych z udziałem Biskupa Kościoła w Koszalinie

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     01.06.2016 16:00

W dniu 24 maja 2016 r., w Koszalinie, odbyła się Konferencja Duchownych Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Ze względu na duże odległości część duchownych dotarła do koszalińskiej Parafii dzień wcześniej. Szczególnym gościem konferencji był Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec. Wizyta Biskupa Kościoła dała możliwość duchownym zadawanie pytań i porozmawianie o aktualnych sprawach Kościoła oraz nadchodzącym jubileuszu 500-lecia Reformacji.

Konferencja rozpoczęła się modlitwą w koszalińskiej Kaplicy, w centrum parafialnym. Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii, ks. radca Janusz Staszczak. Konferencji przewodniczył ks. bp Marcin Hintz, zwierzchnik Diecezji. Jednym z ważniejszych punktów było omówienie sytuacji w Kościele po Synodzie Kościoła, w kontekście niepodjęcia przez Synod decyzji o ordynacji kobiet na prezbitera i związane z tym informacje na temat procesów dyscyplinarnych. Biskup Kościoła udzielił informacji na temat obrad Synodu Kościoła wyrażając zarazem własną opinię.

Innym ważnym dla Diecezji punktem konferencji było przedstawienie przez ks. bpa M. Hintza stanu przygotowań do obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji. W Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej centralne obchody mają odbyć się w Gdańsku w dniach 19-21 maja 2016 r. Po przedstawieniu kalendarium Biskup Diecezji przedstawił nowości wydawnicze wydawnictwa „Augustana”: Rodzina Bursche oraz wspomnienia bpa Jana Szarka, a także książkę pod tytułem Na początku był Chrystus, która jest zapisem ekumenicznych rozmów trzech biskupów: ks. bpa Jerzego Pańkowskiego, ks. bpa Marcina Hintza i ks. bpa Grzegorza Rysia.

Na koniec konferencji Biskup Kościoła życzył wszystkim duchownym owocnej służby i udzielił błogosławieństwa.

Ks. Karol Niedobacomments powered by Disqus comments powered by Disqus