Synod Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, Bydgoszcz 10-11 marca 2017

Synod Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, Bydgoszcz 10-11 marca 2017

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     03.03.2017 14:25

W dniach 10-11 marca 2017 roku w Bydgoszczy odbędzie się wiosenna, pierwsza sesja obrad VI Synodu Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej.

Dwudniowe obrady rozpoczną się w piątek o godz. 18.00 w kościele Zbawiciela w Bydgoszczy od wspólnej modlitwy, po której będzie miało miejsce ślubowanie nowo wybranych delegatów do Synodu DPW. Następnie zaplanowano sesję referatową. Referat pt. Reformacyjne przesłanie o usprawiedliwieniu z łaski przez wiarę i jego aktualizacje wygłosi zwierzchnik DPW, ks. bp prof. ChAT dr hab. Marcin Hintz. Wieczorem będzie miała miejsce prezentacja członków Synodu DPW - spotkanie integracyjne.

Sobotnie obrady rozpoczną się od nabożeństwa spowiednio-komunijnego. Kazanie wygłosi zwierzchnik Kościoła E-A w RP ks. bp Jerzy Samiec, który będzie również przewodniczył sesji wyborczej, podczas której dokonane zostą wybory do władz Diecezji oraz wybory delegatów świeckich do Synodu Kościoła.

Na zakończenie odbędzie się sesja sprawozdawcza za rok 2016 oraz uchwalenie preliminarza budżetowego na rok 2017.comments powered by Disqus comments powered by Disqus