Zmarła śp. Anna Boruta-Bisok

Zmarła śp. Anna Boruta-Bisok

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     10.03.2017 10:11

Ze smutkiem, informujemy, iż w dniu 8 marca 2017 r. zmarła po ciężkiej chorobie śp. Anna Boruta-Bisok, teolog, pedagog, duszpasterz. Pracowała jako katechetka w parafii ewangelickiej w Poznaniu.

Śp. Anna Boruta – Bisok urodziła się 24 kwietnia 1976 r. w Cieszynie. W 2000 r. ukończyła studia magisterskie na wydziale teologii ewangelickiej oraz studia licencjackie z zakresu pedagogiki szkolnej i korekcyjnej  w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. W latach 2000-2002 pracowała jako katecheta w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie.

Od 2004 r. pracowała w parafii ewangelickiej w Poznaniu jako katecheta. W 2006 r. złożyła egzamin diakonacki przed Kościelną komisją egzaminacyjną, a w 2015 r. roku otrzymała misję kanoniczną udzieloną przez Biskupa Kościoła do służby liturgicznej i kaznodziejskiej w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce. 

Zmarła po pięciomiesięcznej walce z chorobą nowotworową w Szpitalu Wojskowym w Poznaniu przeżywszy niespełna 41 lat. Pozostawiła męża, dwóch synów i córkę, rodziców, rodzeństwo, teściów, przyjaciół.

Pożegnanie śp. Anny Boruty Bisok odbędzie się 14 marca br. (wtorek) o godz. 11.30 w kościele ewangelickim Łaski Bożej w Poznaniu przy ul. Obozowej 5. Po nabożeństwie żałobnym nastąpi przejazd na kwaterę ewangelicką na Cmentarzu komunalnym Miłostowo.  Początek uroczystości na cmentarzu ok.  godz. 14.15.

Niech dobry i łaskawy Bóg poprowadzi Najbliższych w przeżywanych chwilach rozstania i żałoby.comments powered by Disqus comments powered by Disqus