Spotkanie Na Styku Kultur Religii i Czasów w Kępnie

Spotkanie Na Styku Kultur Religii i Czasów w Kępnie

  Parafia Kępno   |   Dodano:     24.11.2017 11:15

Dnia 18 listopada o godz. 14.30 w kępińskim kinie „Sokolnia” miało miejsce spotkanie „Na Styku Kultur Religii i Czasów” zorganizowane przez Stowarzyszenie Socjum Kępno i Okolice oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Kępnie.

Tegoroczne spotkanie zostało poświęcone tematyce Reformacji z okazji przypadającego w tym roku 500-lecia i również z tej okazji mogliśmy gościć wśród nas ks. bpa prof. Marcina Hintza.

Sobotnią konferencję otworzył film „Luter”, a po nim miały miejsce trzy prelekcje. Pierwszą, poświęconą historii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Kępnie wygłosiła Monika Cieślar, drugą z kolei „O Ewangelickim dziedzictwie Ziemi Kępińskiej” wygłosił Dominik Makosch. Ostatnia, trzecia prelekcja, została wygłoszona przez zwierzchnika Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP ks. bpa prof. Marcina Hintza, który opowiedział o Reformacji jako wydarzeniu kościelnym i społecznym.

Tegoroczne spotkanie „Na Styku Kultur Religii i Czasów” było już ósmym spotkaniem poświęconym mniejszościom wyznaniowym zamieszkałym na terenie Kępna.

 Monika Cieślarcomments powered by Disqus comments powered by Disqus