Życzenia Bożonarodzeniowe Biskupa Diecezji

Życzenia Bożonarodzeniowe Biskupa Diecezji

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     22.12.2017 14:22

"Lud, który chodzi w ciemności, ujrzy światło wielkie" (Iz 9,1).

"Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i urzejliśmy chwałę Jego" (J 1,14). 

Dziecię zrodzone przed dwoma tysiącami lat w Betlejem, któremu dano imię Jezus – prawdziwy Bóg i człowiek zarazem – to długo wyczekiwany i obiecany przez Boga Zbawiciel świata. Wspominając to wydarzenie, jak co roku, nasze serca przepełnia ogromna radość ze względu na niezgłębioną miłość Bożą, którą Stwórca obdarzył całą ludzkość zsyłając Swego Syna, byśmy w Nim mieli usprawiedliwienie i odkupienie. Ilekroć wracamy do historii narodzin naszego Pana, tylekroć chcemy wdzięczni i z całych sił zaśpiewać wraz z chórem aniołów: Gloria in excelsis Deo! Chwała Bogu na wysokościach!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia niechaj będzie mi wolno złożyć Wam, Drodzy, najlepsze życzenia pokoju ducha, radości, miłości, zdrowia i rodzinnego ciepła przy wigilijnym stole. Niechaj prawdziwa Światłość, która przyszła na świat w osobie Jezusa Chrystusa, rozproszy mroki naszych serc. Wiele Bożego błogosławieństwa, prowadzenia i bliskości Pana na co dzień.

Jednocześnie tą drogą proszę przyjąć najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności na cały nadchodzący Nowy Anno Domini 2018. Niech łaskawy Bóg obdarza siłą i wytrwałością, otacza opieką i błogosławi w każdy czas.

ks. bp Marcin Hintz – Biskup Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP,

Sopot, Narodzenie Pańskie 2017.comments powered by Disqus comments powered by Disqus