W Sopocie odbył się diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura

W Sopocie odbył się diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     17.01.2018 12:54

W sobotę 13 stycznia w sopockiej parafii odbył się drugi, diecezjalny etap konkursu biblijnego "Sola Scriptura". Organizatorem ogólnokościelnego konkursu dla dziedzi i młodzieży jest Wydawnictwo Augustana.

W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością dwóch ksiąg starotestamentowych: Księgi Estery oraz Księgi Daniela.

Etap diecezjalny rozpoczął modlitwą zwierzchnik DPW, ks. bp Marcin Hintz, a następnie skierował do uczestników i opiekunów słowa pozdrowienia.

Konkurs przeprowadziła komisja składająca się z trzech duchownych: ks. Marek Loskot - diecezjalny wizytator nauczania religii, ks. dr Karol Niedoba - diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz ks. Marcin Rayss - wikariusz Diecezji.

W drugim etapie wzięło udział łącznie 10 osób: 6 uczestników z prafii w Gdańsku-Sopocie, 3 uczestników z parafii w Słupsku oraz 1 uczestnik z parafii w Kępnie. Wyniki i listę osób zakwalifikowanych do ogólnopolskiego finału poznamy 5 lutego 2018.

Wszystkim, którzy wzięli udział i poświęcili czas na przygotowanie się do konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników.

ks. Marcin Rayss, fot. ks. Wojciech Froehlichcomments powered by Disqus comments powered by Disqus