Finał konkursu biblijnego Sola Scriptura w Bielsku-Białej

Finał konkursu biblijnego Sola Scriptura w Bielsku-Białej

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     20.03.2018 12:35

W dniu 17 marca 2018 roku w Bieslku Białej odbył się finał konkursu biblijnego Sola Scriptura dla dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest kościelne Wydawnictwo Augustana. Uczestnicy startowali w trzech grupach wiekowych: I grupa - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, II grupa - uczniowie VII klasy szkoły podstawowej i klas II-III gimnazjów oraz III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku materiał obejmował księgi Starego Testamentu: Estery, Daniela oraz wybrane rozdziały księgi Ezechiela.

Po rejestracji uczestników zgromadzonych uczniów i opiekunów przywitał dyr. Augustany ks. Jerzy Below. Następnie słowa pozdrowienia wygłosił ks. bp Marcin Hintz i poprowadził zebranych w modlitwie. Po przedstawieniu regulaminu konkursu przez diakon Ewę Below dzieci i młodzież przystąpiła do pisania testu. Po oddaniu prac i poczęstunku, dla wszystkich został zorganizowany pokaz filmu przygodowego pt. "Storm. Opowieść o odwadze" z Reformacją w tle. W tym czasie komisja zajęła się sprawdzaniem prac. Po filmie i przerwie obiadowej miało miejsce uroczyste odczytanie wyników, wręcznie dyplomów i nagród w każdej grupie wiekowej. Dyplomy i nagrody wręczali biskupi naszego Kościoła: ks. bp Marian Niemiec, ks. bp Adrian Korczago oraz ks. bp Marcin Hintz.

Naszą diecezję w finale reprezentowało czterech uczniów: Artur Koszmider (z parafii w Kępnie) oraz Joanna Mielczarek, Julia Hintz i Weronika Pierścionek (z parafii w Sopocie). Dyplom finalistów konkursu odebrali Joanna Mielczarek oraz Artur Koszmider, laureatką konkursu została Weronika Pierścionek, a Julia Hintz zajęła IV miejsce w konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.comments powered by Disqus comments powered by Disqus