Ks. bp Tilman Jeremias został wprowadzony w urząd zwierzchnika Nordkirche

Ks. bp Tilman Jeremias został wprowadzony w urząd zwierzchnika Nordkirche

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     05.11.2019 12:43

Dnia 31 października 2019 roku, ks. bp prof. Marcin Hintz wraz z ks. radcą Januszem Staszczakiem uczestniczyli w uroczystości wprowadzenia w urząd nowego biskupa Tilmana Jeremiasa z okręgu Meklemburgii i Pomorza Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Północnych Niemiec (Nordkirche).

Ks. bp Tilman Jeremias urodził się w 1966 roku w Mainz. Teologię ewangelicką studiował m.in. w Monachium, Tybindze i Lipsku. Decyzją Synodu został wybrany na zwierzchnika Nordkirche dnia 1 marca 2019 roku.

Uroczyste nabożeństwo oraz wprowadzenie nowego biskupa miało miejsce w katedralnym kościele św. Mikołaja w Greifswaldzie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele partnerskich Kościołów z różnych stron świata - obecni byli m.in. zwierzchnicy Kościołów luterańskich w Tanzanii i w Kazachstanie. Naszą Diecezję reprezentowali ks. bp Marcin Hintz oraz ks. radca Janusz Staszczak.

Ewangelicki Kościół Północnych Niemiec od 20 lat ma podpisane partnerstwo z Diecezją Pomokrsko-Wielkopolską oraz Diecezją Wrocławską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.comments powered by Disqus comments powered by Disqus