We wtorek 31 marca odbyła się diecezjalna wideokonferencja księży wspólnie z Radą Diecezjalną DPW

We wtorek 31 marca odbyła się diecezjalna wideokonferencja księży wspólnie z Radą Diecezjalną DPW

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     31.03.2020 19:23

We wtorek 31 marca odbyła się diecezjalna wideokonferencja duchownych wspólnie z Radą Diecezjalną DPW. Radcy diecezji oraz duchowni po raz pierwszy obradowali w tej formie, za pośrednictwem programu ZOOM.

Konferencja poświęcona była przede wszystkim obecnej sytuacji w Kościele i diecezji w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jednogłośnie podjęto również decyzję o przełożeniu zaplanowanego Diecezjalnego Zjazdu Chórów we Włocławku na przyszły rok.

Zwierzchnik DPW, ks. bp Marcin Hintz, zdał relację z prac powołanego 13-osobowego sztabu kryzysowego, w którego skład wchodzą przedstawiciele różnych gremiów kierowniczych naszego Kościoła. Komisja, której jednym z wiceprzewodniczących jest bp Marcin Hintz, opracowała regulacje dot. funkcjonowania Kościoła i życia religijnego w czasie pandemii. Rezultatem prac powołanej komisji jest m.in. list ze wskazaniami duszpasterskimi na Wielki Tydzień i Wielkanoc biskupa Kościoła, ks. Jerzego Samca oraz prezesa Synodu Kościoła, ks. dr. Adama Maliny.

Podczas konferencji ustalono również., że nabożeństwa w Wielkim Tygodniu odbędą się online i będą wspólnym przedsięwzięciem naszej diecezji. Nabożeństwa nagrane i transmitowane będą przez poszczególne parafie DPW:

NIEDZIELA PALMOWA - PEA Poznań
WIELKI CZWARTEK - PEA Piła
WIELKI PIĄTEK - PEA Gdańsk-Sopot
WIELKANOC - PEA Koszalin
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - PEA Leszno

Szczegóły dotyczące transmisji zostaną podane wkrótce.

ks. Marcin Rayss.comments powered by Disqus comments powered by Disqus