Diecezjalna konferencja duchownych w Grudziądzu

Diecezjalna konferencja duchownych w Grudziądzu

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska   |   Dodano:     30.09.2021 13:26

We wtorek 28 września odbyła się diecezjalna konferencja duchownych. Tym razem duchowni spotkali się w Grudziądzu, a konferencja rozpoczęła się od modlitwy i rozważania Słowa Bożego w prawosławnej kaplicy św. Mikołaja, które poprowadził ks. dr Karol Niedoba - proboszcz grudziądzkiej parafii.

Następnie duchowni udali się na plebanię, gdzie miały miejsce obrady. Konferencji przewodniczył zwierzchnik DPW, ks. bp Marcin Hintz. Duchowni omawiali aktualne sprawy diecezjalne i ogólnokościelne. Poruszono m.in. kwestie wyboru rad parafialnych w poszczególnych parafiach. Biskup DPW przekazał informacje dot. przygotowań do październikowego Synodu Kościoła, a także informacje z Konferencji Biskupów. Omówiono także plany kolejnych spotkań i wydarzeń w diecezji.

Podczas konferencji dyrektor diecezjalnej Diakonii, ks. Wojciech Froehlich, przekazał księżom naczynia liturgiczne zakupione w głównej mierze ze środków, które DPW otrzymała w ramach pomocy pandemicznej od partnerskiego Kościoła ewangelickiego północnych Niemiec - "Nordkriche".comments powered by Disqus comments powered by Disqus