Ś jak ŚNIADANIE, Ś jak ŚWIATŁOŚĆ

Ś jak ŚNIADANIE, Ś jak ŚWIATŁOŚĆ

  Grzegorz Fryda   |   Dodano:     05.10.2022 14:54

Po dwuletniej pandemicznej przerwie, 1 października br dane nam było spotkać się na kolejnym Diecezjalnym Śniadaniu Kobiet Diecezji Pomorsko - Wielkopolskiej w Toruniu. Na spotkanie przyjechało blisko 110 pań z Bydgoszczy, Elbląga, Gdańska-Sopotu, Grudziądza, Konina, Lipna, Piły, Poznania, Rypina, Słupska, Torunia, Turku i Włocławka.

Rozpoczęliśmy wspólnym śpiewem i modlitwą w kościele św. Szczepana. Słowo powitania wygłosił proboszcz parafii, ks. Michał Walukiewicz. Słowem Bożym i modlitwą pozdrowił panie Zwierzchnik Diecezji Pomorsko - Wielkopolskiej ks. Biskup Marcin Hintz wskazując na znaczenie, rolę i aktywność kobiet w kościele.

Kolejne punkty programu odbywały się w sali Restauracji Mieszczańskiej "U Gołębiewskich", gdzie czekało już na nas wspaniałe, pyszne śniadanie.  

Po nakarmieniu ciała, duchowo posiliła nas swoim wykładem opartym o słowa:  Niech stanie się światłość. (…) I widział Bóg, że światłość była dobra (1 Mż 1,3-4) Elżbieta Byrtek teolog, pedagog i wykładowca w Katedrze Pedagogiki Religii i Kultury Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Zgromadzone panie, nie tylko słuchały, ale same mogły podzielić się swoimi skojarzeniami, przemyśleniami na temat światłości. Pełne ciepła, otuchy i nadziei słowa zapadły w serca. 

Dopełnieniem tematu były zaplanowane warsztaty wykonania świec żelowych. Dobra zabawa, dobieranie odcieni piasku, kamyczków, muszelek i zapachów zaowocowała powstaniem ślicznych, różnorodnych, kolorowych świec, które będą cieszyć nasze oko i przypominać, że nawet malutki płomyk może rozświetlić otaczający nas mrok. 

Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem i błogosławieństwem, którego udzielił ks. Biskup Marcin Hintz.  A że pogoda tego dnia szczególnie dopisała, zachęciła wiele pań do spaceru, zwiedzania starówki i oczywiście zakupu toruńskich pierników.

 

Tekst i zdjęcia: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Toruniucomments powered by Disqus comments powered by Disqus