Diecezja Pomorsko-Wielkopolska KEA w RP

Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 12/04/2020

Życzenia ks. bpa Marcina Hintza z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie,Szanowni Państwo,

poniżej znajdują się życzenia w formie nagrania, udostępnionego na YouTube, od zwierzchnika Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, ks. bpa Marcina Hintza, z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE KSIĘDZA BISKUPA

WIELKANOC Anno Domini 2020 jest wyjątkowa pod wieloma względami – z przyczyn niezależnych od nas. Nie możemy w tym roku być razem w naszych kościołach i wyśpiewać radosne „Alleluja!”, „Chwała Panu!”.

Również życzenia świąteczne w tym roku składamy sobie inaczej, na odległość, przez telefon i pocztę elektroniczną lub w formie nagrań – jak uczynił to ks. bp Marcin Hintz.

Niechaj jednak te wszystkie ograniczenia i dolegliwości nie przysłonią nam prawdziwej radości płynącej z wyjątkowej ewangelii wielkanocnego poranka, że ...        więcej...


Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 12/04/2020

Nabożeństwo Wielkanocne z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koszalinie

Zapraszamy do obejrzenia transmisji nabożeństwa Wielkanocnego z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koszalinie.

Nabożeństwo poprowadzili wspólnie ks. radca Janusz Staszczak oraz ks. Wojciech Froehlich.

Transjmisja na kanale Youtube koszalińskiej parafii o godz. 9.00 dnia 12 kwietnia 2020.

LINK DO TRANSMISJI

 

 Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 10/04/2020

Tekst kazania wygłoszonego przez ks. bp. Marcina Hintza w Wielki Piątek w kościele Zbawiciela w Sopocie

Kazanie wygłoszone przez ks. bp. Marcina Hintza w kościele Zbawiciela w Sopocie w Wielki Piątek, dnia 10 kwietnia 2020 roku.

Tekst kazalny: 2 Kor 5,(14b-18)19-21

14b. Doszliśmy do tego przekonania, że jeden za wszystkich umarł; a zatem wszyscy umarli; 15.a umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony. 16.Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy. 17.Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. 18.A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam służbę pojednania, 19.to znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania. 20.Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg ...        więcej...


Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 10/04/2020

Nabożeństwo Wielkopiątkowe z kościoła Zbawiciela w Sopocie, 10 kwietnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia transmisji nabożeństwa Wielkopiątkowego z ewangelickiego kościoła Zbawiciela w Sopocie.

Nagranie nabożeństwa Słowa Bożego, połączonego ze spowiedzią, zostało przygotowane na Wielki Piątek –Dzień Ukrzyżowania Pana Jezusa – dnia 10 kwietnia 2020 roku i udostępnione na parafialnym kanale YouTube Ewangelicy Trójmiasto.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i ogłoszonego na świecie stanu pandemii COVID-19, nabożeństwo zostało zarejestrowane bez udziału wiernych. Kazanie wygłosił proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Gdańsku, biskup Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, ks. bp Marcin Hintz.

Mimo, iż nie możemy spotkać się fizycznie w naszych kościołach, przeżyjmy wspólnie to Wielkopiątkowe nabożeństwo za pośrednictwem Internetu, łącząc się ze sobą duchowo i tym sa...        więcej...


Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 06/04/2020

Cykl spotkań pasyjnych w Wielkim Tygodniu prowadzi bydgoska parafia

Parafia bydgoska w Wielkim Tygodniu oferuje nowe słuchowisko - tym razem dla dorosłych, pt. "Teraz żyję z Nim i ja".

Cykl spotkań pasyjnych prowadzi ks. Marek Loskot - proboszcz Parafii E-A w Bydgoszczy.

W programie są m.in. czytane kazania z postylii "Byłem przechodniem". Autorem kazań jest śp. ks. gen. Adam Pilch, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Serdecznie polecamy i zapraszamy na stronę:

http://www.bydgoszcz.luteranie.pl/

 

Program na Wielki Poniedziałek: SŁUCHAJ

Program na Niedzielę Palmową:


Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 04/04/2020

Słowo ks. bp. Marcina Hintza na Wielki Tydzień 2020 i zaproszenie na nabożeństwa online

Słowo ks. bp. Marcina Hintza skierowane do wiernych Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej na Wielki Tydzień 2020 - OBEJRZYJ FILM

 

Jednocześnie zapraszamy na transmisje nabożeństw online przygotowanych wspólnie przez Diecezję Pomorsko-Wielkopolską KEA w RP.

Nabożeństwa będą przygotowane przez poszczególne parafie, a nagrania będą udostępnione za pośrednictwem Internetu w serwisie YouTube na kanałach parafialnych.

Zachęcamy do uczestnictwa w tej formie nabożeństw.

 

PLAN NABOŻEŃSTW – YouTube, g. 9.00:

05.04. Niedziela Palmowa – PEA Poznańhttps://www.youtube.com/channel/UC-UoQZIigXrgsxbO8EfcLMw

09.04. Wielki Czwartek – PEA Piła


Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 04/04/2020

Plan nabożeństw online w Wielkim Tygodniu w Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej

Zgodnie z ustaleniami konferencji duchownych i rady diecezjalnej diecezji pomorsko-wielkopolskiej, nabożeństwa w Wielkim Tygodniu chcemy przeżywać wspólnie, jako społeczność diecezjalna - podkreślając tym samym naszą jedność i to, że jesteśmy jedną duchową rodziną.

Nabożeństwa online przygotują poszczególne parafie z naszej diecezji. Wszystkie będą dostępne w serwisie YouTube zawsze o godz. 9.00 na kanałach parafialnych. Linki do nagrań są podane poniżej.

Zachęcamy do tej formy uczestnicwa w nabożeństwach w Wielkim Tygodniu - szczególnie ważnym okresie czasu pasyjnego w ewangelickiej pobożności.

 

Szczegółowy PLAN NABOŻEŃSTW i linki do nagrań:

 

05.04. Niedziela Palmowa - PEA Poznań

 

09.04. 


Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 03/04/2020

Internetowe Rekolekcje Pasyjne dla Dzieci z Poznania

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu przygotowała internetowe rekolekcje pasyjne dla dzieci, pt. "Wypełniło się!".

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w rekolekcjach. Program przygotowany jest od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Piątku. Spotkania będą odbywać się codziennie o godz. 18:00 na kanale YouTube poznańskiej parafii.

Serdecznie polecamy. Do zobaczenia!

LINK DO KANAŁU YOUTUBE POZNAŃSKIEJ PARAFII


Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 03/04/2020

Czytamy, słuchamy, uczymy się. Program dla najmłodszych z Bydgoszczy

Z bardzo ciekawą inicjatywą dla najmłodszych wyszedł ks. Marek Loskot, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Bydgoszczy, który codziennie przygotowuje słuchowisko dla dzieci.

Polecamy tę formę spotkania z Bożym Słowem. Ks. Marek Loskot nagrywa historie biblijne i opowiadania dla dzieci online. Program pt. "Czytamy, słuchamy, uczymy się", adresowany jest do najmłodszych parafian.

Nagrania można znaleźć na stronie internetowej parafii w Bydgoszczy: 

http://www.bydgoszcz.luteranie.pl/

oraz w serwisie SoundCloud: 

https://soundcloud.com/user-338071003-279610904

 

Serdecznie polecamy!


Diecezja Pomorsko-Wielkopolska | 31/03/2020

We wtorek 31 marca odbyła się diecezjalna wideokonferencja księży wspólnie z Radą Diecezjalną DPW

We wtorek 31 marca odbyła się diecezjalna wideokonferencja duchownych wspólnie z Radą Diecezjalną DPW. Radcy diecezji oraz duchowni po raz pierwszy obradowali w tej formie, za pośrednictwem programu ZOOM.

Konferencja poświęcona była przede wszystkim obecnej sytuacji w Kościele i diecezji w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jednogłośnie podjęto również decyzję o przełożeniu zaplanowanego Diecezjalnego Zjazdu Chórów we Włocławku na przyszły rok.

Zwierzchnik DPW, ks. bp Marcin Hintz, zdał relację z prac powołanego 13-osobowego sztabu kryzysowego, w którego skład wchodzą przedstawiciele różnych gremiów kierowniczych naszego Kościoła. Komisja, której jednym z wiceprzewodniczących jest bp Marcin Hintz, opracowała regulacje dot. funkcjonowania Kościoła i życia religijnego w czasie pandemii. Rezultatem prac powołanej komisji jest m.in.