Diecezja Pomorsko-Wielkopolska KEA w RP

Szymon Krawczyk | 12/03/2011

Synod Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej

W dniach 11-12 marca, odbyła się szósta sesja czwartej kadencji Synodu Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Sesja Synodu odbywała się w Warcinie, w zabytkowej zabudowie należącej do Zespół Szkół Leśnych. Obrady rozpoczęły się w piątek o godz. 1800 wygłoszeniem referatu przez nowego biskupa Diecezji ks. bp prof. ChAT dr hab. Marcina Hintza pt. Kościół jako wspólnota pastoralna. Po wykładzie miała miejsce długa i ożywiona dyskusja na temat kondycji Kościoła.

Drugi dzień synodu rozpoczęto nabożeństwem ze Spowiedzią i Komunią Św. Kazanie podczas nabożeństwa wygłosił zwierzchnik diecezji, bp Marcin Hintz. W liturgii oprócz niego udział wzięli również ks. radca Jerzy Molin i ks. Wojciech Froehlich.

Po nabożeństwie rozpoczęły się obrady plenarne, podczas których wysłuchano sprawozdań duszpasterzy środowiskowych, następnie rozpoczęła się dyskusja nad aktualnymi problemami i zadaniami diecezji.

...        więcej...


Szymon Krawczyk | 10/01/2011

Rekolekcje Synodalne Diecezji

W dniu 19 listopada w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu odbędą się Rekolekcje Synodalne Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej.

Rekolekcje rozpoczną się nabożeństwem w kościele św. Szczepana o godz. 11.00. Po nabożeństwie rekolekcje będą kontynuowane w budynku parafialnym przy ulicy Strumykowej 10 gdzie synodałowie wysłuchają wykładu pt. Ewangelicka teologia krzyża z perspektywy współczesności. Rekolekcje poprowadzi i kazanie wygłosi ks. dr Dariusz Chwastek, proboszcz parafii w Lublinie. Na godzinę 13.00 planowana jest również plenarna Sesja Synodu Diecezjalnego.